|
11.06. bis 28.06.2009
|
|
"big mountain ride"
1. Etappe | Stuttgart - Denver |
2. Etappe | Denver - Mopeds - Wohnmobil - Einkaufen u.v.m. |
3. Etappe | Denver - Rocky NP - Cheyenne |
4. Etappe | Cheyenne - Mount Rushmore - Rapid City |
5. Etappe | Rapid City - Ausflug in den Badlands NP - Rapid City |
6. Etappe | Rapid City - Needles Highway - Crazy Horse - Devils Tower - Buffalo |
7. Etappe | Buffalo - Big Horn Canyon - Cody - Rodeo-night |
8. Etappe | Cody - Stadtbesichtigung - Yellowstone NP |
9. Etappe | Yellowstone NP - Old Faithful - Upper Falls - Hot Springs u.v.m. |
10. Etappe | Yellowstone NP - Grand Teton NP - Jackson Hole |
11. Etappe | Jackson Hole - Scenic Route - Green River Flam.Gorge Stausee - Vernal |
12. Etappe | Vernal - Präriehasen - Colorado River - Arches NP - Moab |
13. Etappe | Moab - Canyonland - Mexican Hat - Monument Yalley |
14. Etappe | Monument Yalley - Four Corners - Durango |
15. Etappe | Durango - Rocky Mountains pur - Leadville |
16. Etappe
|
|
17. Etappe
|